Osprzęt do wózków widłowych 

Podkategorie

 • S1 Widły
 • S2 Trzpienie

  Trzpienie (do dywanów) o niewielkiej średnicy, wykonane z pełnego materiału, wykorzystywane są do pobierania i transportu dywanów, wykładzin lub Big-Bag’ów.

  Trzpienie (nośne) o większej średnicy, wykonane z materiału cylindrycznego, wykorzystywane są do pobierania i transportu zwojów drutu, blach i kabli oraz innych przedmiotów o podobnej geometrii

 • S3 Żurawie

  Żurawie są stosowane wszędzie tam, gdzie transportowany towar można uchwycić tylko od góry. Wersja teleskopowana ułatwia pracę w pomieszczeniach z ograniczoną ilością miejsca. Największym zainteresowaniem cieszą się żurawie z kieszeniami wjazdowymi, z uwagi na proste i szybkie zamontowanie na widłach wózka.

 • S4 Szufle do materiałów sypkich

  Stosuje się do nabierania i transportu materiałów sypkich, takich jak: piasek, żwir, węgiel, złom, nawozy, zboże i itp. Typ szufli dobiera się w zależności od rodzaju przewożonego ładunku.

 • S5 Widły teleskopowe

  Widły teleskopowe umożliwiają jednostronny załadunek i rozładunek ciężarówek, a także obsługę regałów typu double-deep. Widły teleskopowe stosuje się również jako przedłużki wideł do transportu ładunków wielkoformatowych lub kilku palet w jednym rzędzie.

 • S6 Lemiesze do śniegu

  Lemiesz używany jest do odśnieżania zarówno dużych powierzchni, dróg i chodników. Listwa zgarniająca może być wykonana ze stali, gumy lub poliuretanu.

 • S7 Paletyzer DPK

  Paletyzery to wielofunkcyjne urządzenia, które umożliwiają transport od 1 do 8 palet za pomocą jednego wózka. Występują z dwoma podstawowymi długościami wideł 1200mm i 2400 mm oraz w kombinacji z widłami teleskopowymi lub pantografem.

 • S7 Przesuwy boczne

  Przesuwy boczne wielokrotne służą do pobierania i transportowania stałej liczby jednostek paletowych z linii produkcyjne na pole odkładcze i dalej na ciężarówkę. Urządzenie przeznaczone głównie do branży produkującej materiały budowlane. Dzięki hydraulicznemu pozycjonowaniu karetek można dostosować oprzyrządowanie do zmieniającego się rozstawu palet na linii produkcyjnej. W standardzie urządzenie wyposażone jest w centralny przesuw boczny.

 • S8 Obrotnice DE

  Obrotnice używane są do bocznego opróżniania pojemników we wszystkich gałęziach przemysłu i rolnictwie. Specjalne wersje urządzenia wyposażone w liczne zabezpieczenia umożliwiają bezpieczną prace w przemyśle odlewniczym, rybnym i garbarniach. Obrotnice wyposażone w różnego rodzaju widelce i płyty wspornikowe zapewniają bezpieczny obrót skrzyniopalet i pojemników w sadownictwie i rolnictwie. Urządzenie jest bazą dla innego oprzyrządowania w wersjach obrotowych.

 • S9 Karetki uchylne KSCH

  Karetki uchylne używane są, gdy nachylenie masztu wózka jest niewystarczające, a manewrowanie ładunkiem wymaga większego kąta nachylenia. Zakres uchyłu karetki może wynieść nawet 90°. Urządzenie jest bazą dla innego oprzyrządowania w wersjach uchylnych.

 • S10 Urządzenie do opróżniania pojemników

  Urządzenie używane do opróżniania pojemników z uchylnym dnem. Możliwa jest również kombinacja z pozycjonerem wideł.

 • S11 Pozycjonery wideł
 • S12 Chwytaki widłowe

  Urządzenia zaprojektowane do chwytania ładunków pomiędzy widłami. Zastosowanie specjalistycznych nakładek na widły umożliwia pobieranie i transportowanie różnorodnych ładunków. Oprócz prac z ładunkiem uchwyconym pomiędzy widłami chwytaki mogą być używane do standardowych prac widłowych. Dla obniżenia kosztów eksploatacji zalecane są widły przykręcane.

 • S13 Chwytaki z widłami obrotowymi

  W odróżnieniu do standardowego chwytaka widłowego, chwytak z obrotowymi widłami umożliwia podejmowanie ładunków po obróceniu wideł o 45° oraz 90°. Osprzęt dostępny również w wersji obrotowej.

 • S14 Trawersy
 • S15 Chwytaki do bel makulatury

  Zaprojektowane do chwytania i transportu ciasno sprasowanych bel makulatury. Specjalna powierzchnia ramion zapewnia stabilny chwyt ładunku. Szeroki zakres otwarcia pozwala na jednoczesne przenoszenie kilku bel. Ramiona mogą być wyłożone opcjonalnie blacha ryflowaną lub okładziną gumową.

 • S15 Chwytaki do bel celulozy

  Urządzenia specjalnie przystosowane do przenoszenia bel celulozy. Wąskie ramiona umożliwiają łatwy dostęp do ciasno ustawionego ładunku. Ramiona chwytaków w standardzie są wyposażone w pręty ze stali żebrowanej poprawiające pewność uchwytu. Ramiona mogą być opcjonalnie wyłożone okładzina gumową lub poliuretanową w zależności od rodzaju podejmowanego ładunku.

 • S15 Chwytaki do bloków pianki

  Chwytaki służą do pobierania i transportowania bloków pianki. Wykonanie ramion z profili rurowych zapobiega uszkodzeniom ładunku redukując jednocześnie masę chwytaków i podnosząc zdolności udźwigowe wózków.

 • S15 Obrotowe chwytaki do skrzynio-palet

  Urządzenia stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu głównie w branży rolniczej. Używane do bocznego opróżniania różnego rodzaju pojemników i skrzyniopalet nie posiadających zamkniętych kieszeni wjazdowych. Uniesienie ładunku na widłach i jednoczesna boczna stabilizacja za pomocą ramion chwytaka zapewnia podczas obrotu bezpieczne opróżnianie i ochronę opakowania przed zniszczeniem.

 • S16 Chwytaki do kartonów oraz AGD,RTV

  Chwytaki przeznaczone są do podejmowania i transportowania ładunków o dużej powierzchni, szczególnie wrażliwych na nacisk. Ze względu na różnorodność podejmowanego ładunku zaleca się stosowanie zaworów do wstępnej regulacji ciśnienia, montowanych w kabinie operatora. Wstępne ustawienie odpowiedniego ciśnienia odbywa się manualnie lub elektrycznie z pozycji operatora. Dodatkowym atutem jest możliwość wyposażenia układu sterującego ciśnieniem w sygnalizator świetlny, pozwalający na kontrolę pracy chwytaka z zewnątrz (przez służby nadzorujące). Szczególną odmianą tego rodzaju chwytaków są chwytaki do bloków styropianu i gotowych paczek.

 • S17 Chwytaki do beczek

  Chwytaki przeznaczone są do pobierania i transportowania beczek bez palet. W zależności od zapotrzebowania chwytać, podnosić i uchylać w kierunku jazdy wózka lub obracać bocznie.

 • S18 Obrotowe chwytaki do papieru, opon i kręgów betonowych

  Urządzenia używane do podejmowania, transportu i obrotu rolek papieru, stosów opon, rur betonowych i innych ładunków o cylindrycznym kształcie. Rozmiar i powłoka płyt kontaktowych dostosowana jest każdorazowo do typu przewożonego ładunku.

 • S19 Stablizatory ładunku

  Urządzenia używane są do stabilizacji przewożonego ładunku. Rozmiary płyty stabilizacyjnej dopasowane są do rozmiarów transportowanego ładunku. Powierzchnia płyty kontaktowej pokryta jest w standardzie okładziną gumową lub poliuretanową w opcji. Osprzęt dostępny jest również w wersji teleskopowanej, zapewniającej realizację dużych zakresów otwarcia przy stosunkowo niskiej zabudowie urządzenia

 • S20 Chwytaki do złomu

  Urządzenia używane do pobierania luźnych i gabarytowych ładunków takich jak makulatura, złom, odpady komunalne, odpady z PCV itp. W zależności od typu pobieranego ładunku urządzenia wyposażone są w widły lub szuflę. Chwytak w wersji z widłami jest uchylny o 45° w dół, a chwytak w wersji z szuflą dodatkowo uchyla się o 45° w górę. W obydwu wersjach transportowany ładunek zabezpieczony jest hydraulicznym stabilizatorem, który w początkowej fazie pobierania ładunku otwiera się całkowicie do góry.

 • S21 Chwytaki do drewna

  Urządzenia wyposażone są w specjalnie zaprojektowane ramiona zabezpieczające kłody przed stoczeniem się z wideł. Ramię chwytaków otwiera się ponadto w górę, umożliwiając w te sposób swobodną pracę widłami wózka. Chwytaki typu HGD wyposażone w podwójne ramię, które umożliwia dopasowanie się do pobieranego ładunku.

 • S22 Inwertery palet

  Inwertery służą do przekładania ładunków w procesach produkcyjnych i wymiany palet. Wysokie i niestabilne ładunki mogą być dodatkowo podtrzymywane przez boczna płytę wspornikową (opcja). Wyposażone w przesuwy boczne i płyty wspornikowe stanowią najbardziej rozbudowane urządzenia pod kątem funkcjonalności. Opcjonalnie dostępny jest obrót o 180° pozwalający na dokładne pozycjonowanie ładunku.

 • S23 Urządzenia do odlewnictwa

  Urządzenie uchylne

  Urządzenia uchylne służą do obsługi kadzi odlewniczych i są stosowane jako alternatywa dla obrotnic. Przewagą urządzeń uchylnych w procesie opróżniania kadzi jest stały punkt wylewu surówki. Oznacza to, że niema potrzeby korygowania pozycji kadzi tak jak w przypadku obrotnic, gdzie konieczna jest korekcja przesuwem bocznym lub masztem wózka.

  Urządzenia wsadowe do odlewnictwa

  Urządzenia wsadowe używane są w procesie wytopu metali przy bezpośrednim podawaniu do pieców odlewniczych dodatków do stali i ołowiu. Podstawa urządzenia jest obrotnicą oraz wanna zasypowa w specjalnym wykonaniu

 • S24 Platformy robocze

  Platformy robocze, zwane też koszami, wykorzystywane są do prac na wysokości. Platformy zawieszane są na widłach wózka dzięki kieszeniom wjazdowym i specjalnym zabezpieczeniom. Podczas pracy na platformie z wózkiem widłowym należy ściśle przestrzegać przepisów BHP.

 • S25 Urządzenia do szybkiej wymiany osprzętów

  Urządzenia te pozwalają na szybką wymianę osprzętów bez użycia specjalistycznych narzędzi. Na adaptery zabudowane na stałe na wózku widłowym można zastosować praktycznie każdy osprzęt. Zaletą tego urządzenia jest to, że jeden wózek widłowy może być w prosty i szybki sposób wykorzystywany do wielu zadań.