Systemy wizyjne do żurawi

Mobilny żuraw

Ze specjalnie dla żurawi skonstruowanymi kamerami MC5100, z autofokusem oraz optycznym zoomem, operator żurawia może szybko oraz precyzyjnie pobierać oraz rozładowywać ładunki. Dodatkowo widzi, czy liny prosto się nawijają oraz czy nie powstają luzy.

Żurawie wieżowe

Kamera MC5100 jest montowana na wózku suwnicowym. Zaleta: kamera zawsze jest nad ładunkiem i operator żurawia ma kontrolę nad obszarem pracy; może na czas ominąć przeszkody oraz sprawdzać czy ładunek jest zaczepiony na haku. Obraz z kamery do monitora jest przekazywany radiowo.

Żuraw wypadowy

Zależnie od kąta, pod jakim ramię żurawia jest ustawione, dzięki wahadłowemu mocowaniu, kamer zawsze jest prostopadle do ładunku. Operator żurawia ma zawsze pod kontrolą hak, dzięki czemu może precyzyjnie nabierać oraz rozładowywać ładunek. Sygnał z kamery jest przekazywany do kabiny za pomocą nadajników radiowych.

Żurawie gąsienicowe

Czas wstrzymania pracy spowodowany niepoprawnym nawijaniem lub rozwijaniem liny czy też wymiana liny wiąże się z dużymi kosztami. Dzięki kamerze MC3000A operator zawczasu zauważy czy lina prawidłowo się nawija. Poza tym widzi jak szybko kręci się nawijak i może zapobiec luzom na linie.

Koparka linowa

Lusterka boczne i tylne często nie wystarczają do precyzyjnego sterowania koparkami linowymi. Dzięki kamerom Motec, kierowca widzi co się dzieje wokół pojazdu. Zaleta: operator jest w stanie lepiej ocenić odległość i dzięki temu szybciej oraz bezpieczniej manewrować.

Mobilne żurawie portowe

Przy podnoszeniu oraz składaniu ładunków operator żurawia nie widzi obszaru, gdzie rozładowywany jest towar, na przykład przy kadłubie statku. Ze specjalnie skonstruowaną dla żurawi kamerą MC5100, operator ma kontrolę nad hakiem i może dzięki temu precyzyjnie podnosić oraz odstawiać ładunek.

Żurawie na statkach

Wyposażenie żurawia na statku w system wizyjny oszczędza czas, gdyż operator mimo wysoko ulokowanego stanowiska widzi przestrzeń ładowni z bliska. Z dodatkową kamerą na haku praca przebiega szybko i sprawnie.

Żurawie kontenerowe

Do czterech kamer – dwie w każdym kierunku ruchu - obejmuje cały obszar pracy oraz drogę poruszania się żurawia. Na system składają się masywnie wykonane kamery odporne na warunki atmosferyczne z Seri MC3000A, Monitor Quad ( o przekątnej 10” ) który umożliwia wyświetlanie 4 obrazów na raz.

Żurawie na platformach

wiertniczych Z kamerami MC5100, z autofokusem oraz optycznym zoomem, operator żurawia może szybko oraz precyzyjnie pobierać oraz rozładowywać ładunki. Czas wstrzymania pracy spowodowany niepoprawnym nawijaniem lub rozwijaniem liny czy też wymiana liny wiążę się z dużymi kosztami. Z kamerą Motec operator żurawia może szybciej dostrzec, czy lina prawidłowo się nawija na bęben.

Żurawie teleskopowe

Podczas podnoszenia oraz składania ładunków, operator często nie widzi haka oraz ładunku. Dzięki specjalnie dla żurawi stworzonymi kamerami MC5100 z optycznym zoomem, operator żurawia ma kontrolę nad ładunkiem i prawidłowym nawijaniem liny na Bęben, co znacznie przyśpiesza pracę.

Systemy wizyjne do żurawi