Katalog Urządzeń

szukaj w katalogu

Filter Parameter 1
Filter Parameter 2
Filter Parameter 3

Urządzenia uchylne

Urządzenia uchylne służą do obsługi kadzi odlewniczych i są stosowane jako alternatywa dla obrotnic. Przewagą urządzeń uchylnych w procesie opróżniania kadzi jest stały punkt wylewu surówki. Oznacza to brak potrzeby korygowania pozycji kadzi, tak jak w przypadku obrotnic, gdzie konieczna jest korekta przesuwem bocznym lub masztem.

Urządzenia wsadowe

Urządzenia wsadowe używane są w procesie wytopu metali przy bezpośrednim podawaniu do pieców odlewniczych dodatków do stali i ołowiu. Podstawa urządzenia jest obrotnicą oraz wanna zasypowa w specjalnym wykonaniu.Inwerter palet

Inwertery służą do przekładania ładunków w procesach produkcyjnych i wymiany palet. Wysokie i niestabilne ładunki mogą być dodatkowo podtrzymywane przez boczną płytę wspornikową (opcja). Inwertery wyposażone w przesuwy boczne i płyty wspornikowe stanowią najbardziej rozbudowane urządzenia pod kątem funkcjonalności.

Inwerter palet z pantografem

Inwertery służą do przekładania ładunków w procesach produkcyjnych i wymiany palet. Wysokie i niestabilne ładunki mogą być dodatkowo podtrzymywane przez boczną płytę wspornikową (opcja). Inwertery wyposażone w przesuwy boczne i płyty wspornikowe stanowią najbardziej rozbudowane urządzenia pod kątem funkcjonalności. Inwerter palet z pantografem służy do bezpaletowego załadunku kontenerów.

Chwytak do drewna

Chwytak do drewna wyposażony jest w specjalnie zaprojektowane ramiona zabezpieczające kłody przed stoczeniem się z wideł. Ramię chwytaka otwiera się ponadto w górę, umożliwiając w ten sposób swobodną pracę widłami wózka. Chwytak dostępny w dwóch wersjach: z zakrzywionym lub kwadratowym ramieniem.

Chwytak do drewna z podwójnym ramieniem

Chwytak do drewna wyposażony jest w specjalnie zaprojektowane ramiona zabezpieczające kłody przed stoczeniem się z wideł. Ramię chwytaka otwiera się ponadto w górę, umożliwiając w ten sposób swobodną pracę widłami wózka. Podwójne ramię umożliwia dopasowanie się do pobieranego ładunku.

Chwytak do złomu z widłami

Chwytak do złomu może być stosowany do towarów o charakterze luźnym tj. makulatura, pozostałości tkanin i włókien, wióry stalowe, drewniane i plastikowe. Chwytak z widłami sprawdzi się w przypadku większych gabarytowo towarów luźnych. Widły można odchylić do przodu o dodatkowe 45°. Towar jest zabezpieczony hydraulicznym dociskiem, który można szeroko otworzyć przy pobieraniu ładunku.

Chwytak do złomu z szuflą

Chwytak do złomu może być stosowany do towarów o charakterze luźnym tj. makulatura, pozostałości tkanin i włókien, wióry stalowe, drewniane i plastikowe. Chwytak z szuflą sprawdzi się w przypadku mniejszych gabarytowo towarów luźnych. Szuflę można odchylić o 45° do przodu i do tyłu. Towar jest zabezpieczony hydraulicznym dociskiem, który można szeroko otworzyć przy pobieraniu ładunku.

Stabilizator ładunku

Stabilizator ładunku służy do stabilizacji i zabezpieczenia transportowanych towarów takich jak kartony, stosy drewna czy blachy. Rama dociskowa jest wahadłowa, a powierzchnia dociskowa pokryta jest gumą.Obrotowy chwytak do rol papieru, opon

Chwytaki do rol służą do transportu towarów cylindrycznych. Chwytak do rol papieru, opon składa się z długiego, hydraulicznie regulowanego ramienia oraz krótkiego, manualnie regulowanego ramienia. Zakres obrotu 360° jest nieskończony w obu kierunkach. Płyty kontaktowe ramion mogą być zaprojektowane zgodnie z wymaganiami klienta.

Obrotowy chwytak do kręgów betonowych

Chwytaki do rol służą do transportu towarów cylindrycznych. Chwytak do kręgów betonowych składa się z długiego, hydraulicznie regulowanego ramienia oraz krótkiego, manualnie regulowanego ramienia. Zakres obrotu 360° jest nieskończony w obu kierunkach. Wszystkie chwytaki mają w standardzie pokryte gumą płyty kontaktowe.

Uchylny chwytak do beczek

Uchylny chwytak do beczek umożliwia uchylanie beczek do przodu. Stosowane są dwie różne wersje, w zależności od sytuacji pobierania ładunku. Jeśli beczki są swobodnie dostępne, stosuje się wersję A. Jeśli beczki są składowane blisko siebie, preferowana jest wersja B. W tej wersji ramiona są wysunięte do przodu i są szczególnie cienkie.

Chwytak do beczek

Chwytak do beczek przeznaczony jest do bezpaletowego przenoszenia beczek. W zależności od wersji można transportować jedną lub dwie beczki.Urządzenie dostępne na zamówienie.

Obrotowy chwytak do beczek

Chwytak do beczek przeznaczony jest do bezpaletowego przenoszenia beczek. W zależności od wersji można transportować jedną lub dwie beczki. Obrotowa wersja urządzenia pozwala na boczne opróżnianie beczek.


Urządzenie dostępne na zamówienie.

Chwytak do kartonów

Chwytak do kartonów służy do bezpaletowego transportu czułych na nacisk kartonów w zakładach produkcyjnych i magazynach. Wymienne i obrotowe płyty dociskowe zapewniają równomierne wykorzystanie niebrudzącej powłoki gumowej. Położenie płyt na ramionach można regulować celem uzyskania optymalnego rozkładu nacisku na towar.